KAWKA MGDALENA WYSPA Z MGŁY I KAMIENIA

Książka przeleżała u mnie z pół roku, zanim zdecydowałam się ją przeczytać. No bo ile można czytać książek, gdzie akcja toczy się w Grecji, itp. 

Spodziewałam się nudnej książki, ale zostałam mile zaskoczona…

Wyspa z mgły i kamienia to przepiękna opowieść o tym, że w każdym momencie życia można uwierzyć w siebie i odmienić los, przeżywając w dodatku niezwykłą przygodę. Julia dzięki swej determinacji trafi na Kretę, gdzie rozpocznie zupełnie inne życie.

Przez całe lata bała się, że nie da rady wykonać zadań, które sama na siebie nałożyła. Starała się być dla swoich córek jednocześnie matką i ojcem. Każdego ranka myślała jedynie o tym, żeby nikt nie umarł na jej dyżurze. I jeszcze, żeby dziewczynki były szczęśliwe. To wypełniało po brzegi dni i noce. 

Kiedy dzieci dorosły, uświadomiła sobie, że w powtarzalnej, banalnej codzienności zgubiła coś bardzo ważnego – samą siebie. Że zapomniała o marzeniach. I postanowiła o nie walczyć. Przeniosła się na cichą kreteńską wieś, aby żyć, robiąc to wszystko, na co nigdy nie miała czasu. Nie podejrzewała, że cisza może oznaczać nadejście burzy i że zaczyna się dla niej życie pełne emocji i niebezpieczeństw. Prawdziwe życie, które ani przez chwilę nie wywoła u niej lęku.

Książka pokazuje, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Wydawać by się mogło, że pięćdziesięcioletnia kobieta nawet jeśli spełni swoje marzenie, to na tym koniec. Nic bardziej mylnego!!!! Julia przeżywa na Krecie wiele przygód , jak dla mnie to książka sensacyjna. Co by mogło się wydarzyć na Krecie?! Oprócz plażowania, zwiedzania i błogiego lenistwa?! A no może…. I to niezła zagadka do rozwikłania 🙂

Duże uznanie dla autorki za wspaniałe opisy kreteńskich zwyczajów, zachowań, itp. Poznajemy Kretę „nie turystyczną”, zwyczaje zwykłych ludzi, którzy żyją z dala od turystów, gwaru, hałasu… jak dla mnie był to wspaniały powrót na wyspę, którą tak pokochałam, chociaż wiele opisywanych zakątków jest przeze mnie nieznanych…. Na ten moment 🙂

2 myśli na temat “KAWKA MGDALENA WYSPA Z MGŁY I KAMIENIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s