KOPIASZ KLAUDIA ZAPACH SZCZĘŚCIA

3 Komentarze

Zmodyfikowana recenzja Zapachu Szczęścia. W związku z premierą Smaku Szczęścia Klaudii Kopiasz, który jest kontynuacją losów Williama i Mii odświeżyłam sobie losy głównych bohaterów.  Zapach Szczęścia to piękna dojrzała powieść przedstawiająca historię młodej kobiety i przystojnego mężczyzny. Każde z nich boryka się z problemami, bólem… Uroku powieści dodaje fakt, że akcja powieści dzieje się częściowo na pięknej greckiej wyspie. Czuć powiew bryzy morskiej, zapch wina, oliwek, prawdziwy wakacyjny klimat….gorące słońce, greckie zwyczaje…

„… On jest światłem w mroku kobiecego smutku i cieniem w skwerze gorączkowych myśli, oceanem miłości i pustynią pozbawioną szkarłatnych barw, w której ujrzałam miraż długiego życia u jego boku. Jego oczy są moim zwierciadłem , usta ukojemniem, a serce- domem”

Wiliam Gart- pisarz, który zatracił się w bólu po śmierci ukochanej kobiety, od dawna nie napisał żadnej Książki, samotnik, ciągle rozpamiętuje chwile szczęścia jakie dzielił z Rose. Zamyka się w sobie, robi się zgorzkniały. Pesymista- nie widzi sensu w otaczającym go świecie. Wyrusza na wyspę Zakyntos.

„Ja patrzę na Mię, zwyczajną dziewczynę o zniewalającym uśmiechu. Nie dostrzega mnie, bardzo dobrze. Siedzę za jedną z kolumnad i skrycie ją podpatruję. Dziś ma na sobie czarną , przylegającą do ciała sukienkę, na jej szyi widnieje subtelna kolia. Wygląda pięknie. Zastanawiam się czy podejść, porozmawiać. Co zrobić, żeby ze mną porozmawiała, jak zwrócić jej uwagę? W jakiś niewyjaśniony sposób ta kobieta mnie intryguje.”

Mia to dwudziestoparoletnia pełna optymizmu kobieta mająca przed sobą całe życie. Mieszka w Bostonie, ma wspaniałą prace, rodzinę, przyjaciół. Uwielbia Książki Wiliama Garta. Idyllę psuje choroba- białaczka. Od tej pory Mia rozpoczyna walkę o życie. Nie poddaje się! Wyrusza na grecką wyspę Zakyntos na Morzu Jońskim, spełniając w ten sposób swoje wielkie marzenie.

Losy tych dwojga krzyżują się na greckiej wyspie Zakynthos, gdzie spędzają wakacje. Każde z nich przyjeżdża tam z innego powodu, ale ten wyjazd zmieni życie obojga. Początki ich znajomości nie są obiecujące ale z czasem to się zmienia. Są jak ogień i woda, ale przeciwieństwa się przyciągają…

Czytając książkę drugi raz, zrozumiałam ze ta historia podoba mi się jeszcze bardziej niż za pierwszym razem… jak to możliwe? Może możliwe… zwłaszcza ze wkrótce przekonam się co dalej ….

IMG_5582

3 comments on “KOPIASZ KLAUDIA ZAPACH SZCZĘŚCIA”

  1. Czytałam Zapach na urlopie Portugalii… między innymi dlatego, że byłam również na Zakynthos… czuję sentyment do tej wyspy, w dużej mierze po przeczytaniu Zapachu szczęścia… nie zdążę zabrać Smaku szczęścia, bo urlop tuz tuż, więc ponownie zabiorę Zapach, bo to piękna powieść, przeczytam ponownie, żeby się bardziej delektować Smakiem szczęścia po powrocie z Albanii, zachęcam do przeczytania 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s