MIREK KRYSTYNA FRANCUSKA OPOWIEŚĆ

Francuska opowieść to kontynuacja Szczęścia all inclusive. Znowu spotykamy się z Jakubem, Bereniką, Oliwią i Kacprem

Tym razem autorka nie zabiera Nas do Grecji (co uznałam za minus tej powieści), ale do skąpanej słońcem Francji, pachnącej winem i winogronami. Jakub dostaje tam pracę w winnicy i razem z Bereniką (zwaną Beatką) wyjeżdżają do Francji. Razem z Nimi, na skutek upartości byłej narzeczonej Jakuba, leci z Nimi Ona sama, oraz Kacper- Ex Bereniki. w powieści pojawiają się również nowi bohaterowie Aleks Sadowski oraz sympatyczny ( jak dla mnie) Hrabia Andre Reudefort.

Powieść pachnie winem, lawendą, winogronami, francuskim serem oraz słońcem. To idealna książka nie tylko na lato. W powieści spotykamy różne postacie, o różnych charakterach, przeżyciach, obawach, lękach…

Beata musi nauczyć się nie patrzeć wstecz i zastanawiać się „co by było gdyby„, musi nauczyć się podejmować odważne decyzje, kochać, zdać sobie sprawę, że życie to nie bajka i nie ma gotowej recepty na udany związek (małżeństwo).

Moim zdaniem w powieści dominuje postać Aleksa Sadowskiego i Oliwii, to dwoje aroganckich ludzi, którzy po trupach dążą do celu nie zważając na konwenanse, uczucia innych. Los stawia ich sobie na drodze: „trafiła kosa na kamień”. Mistrzowie ciętej riposty! Każdy z nich dojrzewa: Aleks uświadamia sobie, że to córki są do niego najważniejsze, Oliwia musi w końcu odważyć się żyć tak jak pragnie, a nie tak jak chce.

Powieść obfituje w wiele zabawnych sytuacji, jest w niej humor, ale przede wszystkim dużo życiowych przesłań. To nie powieść o tym, że każda z Nas spotka księcia z bajki i będzie żyła długo i szczęśliwie… to bardzo mądra powieść niosąca wiele życiowych mądrości.

Gorąco polecam przeczytanie powieści, to wspaniała podróż na południe Francji, gdzie można zasmakować wspaniałych potraw, poczuć smak wina, zapach lawendy…

Zakończenie otwarte… można dopisać ciąg dalszy… czy Autorka to zrobi…. ?

 

i-francuska-opowiesc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s