MIREK KRYSTYNA SŁODKIE ŻYCIE

„Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz na jaką trafisz”. Tą wypowiedź z Foresta Gumpa znają wszyscy. Coś takiego spotkało Kornelię- bohaterkę powieści.

Zakompleksiona dziewczyna, z nadwagą mieszka z rodzicami. Mama przejęła kontrolę nad jej życiem: zawsze gotowe śniadanie, setki wytestowanych diet, wzór doskonałości. Z  Kornelii śmieją się wszyscy, uczniowie jej nie lubią, nie ma żadnej przyjaciółki, a miłość to odległe marzenie. Jako przyczynę tego stanu rzeczy, zrzuca na barki nadwagi i nieatrakcyjnego wyglądu. Jej jedyną osłodą są czekoladki, batoniki, które starannie chowa w swoim pokoju.

Pod wpływem niespodziewanej lekarskiej diagnozy Kornelia decyduje się na zmiany: postanawia wyprowadzić się z rodzinnego domu, zadbać o swój wygląd, schudnąć a także dać się polubić innym- wyjść do ludzi.

Charakter fabuły nie jest skomplikowany: poznajemy dziewczynę pełną kompleksów, nieśmiałą, bez przyjaciół, singielkę. Rozwiązanie problemu wydaje się być banalne, wystarczy schudnąć, zdobyć przyjaciół, dobrze się ubrać. Niestety powieść pokazuje, że tak nie jest. Żeby osiągnąć cel potrzeba wiele wytrwałości, silnej woli, trzeba w to włożyć ogrom pracy i wysiłku. Zmiana toku myślenia nie jest łatwym procesem, to się nie stanie z dnia na dzień. A proces myślenia Kornelii nie jest łatwy. Mimo, że ją polubiłam, nieraz mnie tak irytowała, że miałam ochotę ją potrząsnąć.

Akcja powieści nie jest wyszukana, ale jest życiowa. To bardzo duży atut tej książki. Autorka nie mydli czytelnikowi oczu, że życie jest kolorowe, usłane różami. Wystarczy rozejrzeć się wokół siebie: może mamy wokół siebie taką „Kornelię”. Z autopsji wiem, że to co  dokonała Kornelia jest możliwe do zrealizowania, to się może przydarzyć ( i napewno nie raz się przydarzyło) w normalnym życiu. Bardzo kibicowałam Kornelii i z przyjemnością czytałam książkę, bo schudnąć naście kilogramów nie jest łatwo…

Kornelia otworzyła swoje pudełko czekoladek i spotkała przyjaźń, samoakceptację, odwagę oraz miłość 🙂

Polecam!

595257f5ee112.jpg.png

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s